ÇOCUĞUNUZA AKTİVİTE ARMAĞAN EDİN!

ÇOCUĞUNUZA AKTİVİTE ARMAĞAN EDİN!

Dünya Çocuk Günü, Ekim ayının ilk Pazartesi günü kutlanıyor. Bu özel günde çocuğunuza harika bir aktivite armağan edebilirsiniz. Sizin için ilgi çekici öneriler hazırladık.

1) Resim yapsın.

“Tüm çocuklar yaratıcıdır… Yapılması gereken onlara ‘sen yaratıcısın’ mesajını verebilmek, onların istek ve eylemini kırmamaktır” diyor Çizgi Çocuk Atölyesi’nin yöneticileri… Çocuğunuzdaki yaratıcılığı ortaya çıkarmak, sanatın sağlıklı duygular yaratmak ve zekayı geliştirmek için sunduğu yolları takip etmesini sağlamak, renklerin ve desenlerin dünyasında bambaşka ve çok özel yolculuklara çıkmasına yardımcı olmak için çocuğunuzu resim yapmaya teşvik edebilirsiniz.

2) Piyano çalsın.

Piyano çalmanın çocuğun zeka gelişimine katkıda bulunduğunu biliyor muydunuz? Piyano çalmak aynı zamanda çocuğun kültürel olarak zenginleşmesini, daha donanımlı hale gelmesini sağlıyor; bedensel, bilişsel ve ruhsal olarak gelişmesine de katkıda bulunuyor. Üstelik piyano çalmak uluslararası geçerliliği olan bir dil bilmekle eşdeğer olarak görülüyor.

3) Yogarama yapsın.

O da nedir mi diyorsunuz? Hemen anlatalım… Yoganın hikayeyle buluşması… Bu aktivitede çocuklara bir hikayenin başlangıcı anlatılıyor, devamı hep birlikte tamamlanıyor, bu arada hikaye yoga hareketleriyle buluşturuluyor. 18 aydan itibaren yapılabilen yogarama; kaba motor ve ince motor kaslarını geliştiriyor, el-göz koordinasyonunu artırıyor, yaratıcılığı geliştiriyor.

4) Oyunculuğa adım atsın.

Çocuğunuz, Türk tiyatrosu ve karikatür dünyasının büyük ismi Altan Erbulak’ın çocukları, torunları ve birbirinden değerli sanatçılarla bir arada oyunculuğa adım atsın ister misiniz? O zaman adresiniz Erbulak Oyunculuk ve Yazarlık Evi olmalı. Bu eğitim merkezinde Erbulak ailesinden Ayşe Erbulak, Füsun Erbulak, Sevinç Erbulak, Dağhan Külegeç, ayrıca duayen tiyatro sanatçısı Toron Karacaoğlu, Özden Özgürdal, Özen Yula gibi isimler yer alıyor. 7-10, 11-13, 13-19 yaş gruplarına sahne, psiko-drama, ses, nefes, diksiyon, beden dili, koreografi, kamera önü dersleri veriliyor.

5) Eskrim sporunu keşfetsin.

Eskrim, dünyanın en güvenli spor dallarından biri ama aslında bir spordan çok daha fazlası. Çocuklar eskrim yaparak daha dayanıklı, daha çevik, daha esnek ve daha güçlü olabiliyorlar. Eskrim ayrıca duruş bozukluklarını gideriyor, hatta en iyi duruşu kazandırıyor. Eskrimin konsantrasyon, dikkat kontrolü ve refleksler üzerinde de çok olumlu etkileri var; bu yönleriyle çocukların okul başarısının artışına katkıda bulunuyor.

6) Aikido ile güç bulsun.

Bu harika savunma sporu aracılığıyla çocuklar sorun çözmeyi öğrenebiliyor, hayatta karşılarına çıkabilecek fiziksel ve duygusal sorunlarla daha rahat baş edebiliyor, kendilerini keşfedebiliyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR