Pınar Süt'ün Yolculuğu

Pınar Süt’ün hikayesi, Kurucu ve Onursal Başkan Selçuk Yaşar’ın fazla sütleri dereye döken köylüleri görmesi ve “Bu sütleri çocuklar içmeli” demesiyle 1973 yılında başladı...

 

Pınar Süt olarak, sağlıklı büyümesi gereken çocuklar ve aileleri için sütü ulaşılabilir kılma hayaliyle kurulduğumuz ilk günden bu yana, Türkiye’de sağlıklı süt ve süt ürünleri kavramını yerleştirmeye ve  sizlere besleyici, sağlıklı, lezzetli ürünler sunmaya çalışıyoruz. Her zaman en kaliteli ham maddeyi arıyor ve üretim süreci boyunca ürünlerimizi yüksek kalite standartlarında hazırlayarak Türkiye’nin her noktasına ulaştırıyoruz.  

 

Kuruluşumuz ile birlike sektörün gelişimi ve sütün kalitesini arttırmak için çiftçilere bilinçlendirme eğitimleri veriyor ve en önemli iş ortaklarımız olan çiftçilerimiz ile birlikte büyüyoruz. Günümüzde bu eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarını Pınar Enstitüsü öncülüğündeki “Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde” projesi kapsamında yoğun bir çaba ile devam ettiriyoruz. Bu ödüllü proje ile çiftçiler; uzman veteriner hekimler, gıda mühendisleri, ziraat mühendisleri ve zoo teknisyenlerin desteğiyle verilen eğitimler sayesinde ekonomik ve sosyal yönden desteklenirken, ellerindeki kaynağı en iyi şekilde kullandıkları için çevresel sürdürülebilirlik anlamında da çevreye önemli katkılar sağlamış oluyorlar.  

 

“Sağlıklı nesiller yetiştirme” hedefiyle her yaş grubundan insana sağlık, lezzet, yenilik kaynağı ürünler sunarak, inovatif ürünleriyle sektörü zenginleştirmeye devam etmek ve tüketicilerimizin ihtiyaçlarını belirleyerek ihtiyaçlara yönelik ürünler geliştirmek için trendleri sürekli takip ediyor ve gelecekte de tüketicilerinin en güvendiği süt ve süt ürünleri markası olmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

 

Topluma değer katma misyonuyla sadece ürünlerimizle değil kurumsal sosyal sorumluluk projelerimizle  de yıllardır topluma fayda sağlamaya çalışıyoruz. Çocuklarımızın fiziksel gelişimlerinin yanı sıra onların yaratıcılıklarına destek olmak ve güzel sanatlara ilgilerini artırmak amacıyla 1981 yılından bu yana Uluslararası Pınar Çocuk Resim 

 

Yarışması’nın düzenliyor, 1987’den beri çocuklarımızı ücretsiz olarak Pınar Çocuk Tiyatrosu ile buluşturuyoruz. Selçuk Yaşar’ın “Ben Karşıyaka’ya gençliğimi adadım” diye sevgiyle bahsettiği Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı’nın 1998’den beri ana sponsoru olarak, Karşıyaka Basketbol Şubesi altyapısında binlerce çocuğun spor yapmasına katkı sağlıyoruz.

 

Sağlıklı nesiller için özen ve özveri gerektiğini biliyor ve sizlerin sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmenize katkı sağlamak ve bize duyduğunuz güvene layık olmak için heyecanla çalışmaya devam ediyoruz.