HAFTA SONU YAPILACAK AKTİVİTELER

HAFTA SONU YAPILACAK AKTİVİTELER

Hafta Sonu Gelmeden Planlarınızı Yapın

Okul ve ev arasında sıkışıp kalan çocukların hafta sonları keyifli ve yaratıcı zaman geçirmesi oldukça önemlidir. Çocuklar hafta sonları dinlenip yeni haftaya hazırlanırken, keyifli ve güzel vakit geçirerek yorgunluklarını atacaklar. İşte ailece hafta sonu yapabileceğiniz etkinlikler!

ailece-film-keyfi.jpg

 

1) Ailece Film Keyfi:

Havalar soğukken yapılacak en keyifli hafta sonu etkinliklerinden biri film izlemek! Sinema salonlarında çocuklarınızla birlikte güzel filmler izleyerek keyifli dakikalar geçirebilir ya da evinizde keyifli atıştırmalıklar eşliğinde film akşamları düzenleyebilirsiniz. Evinizde yaratacağınız sinema salonu ortamı çocukları heyecanlandıracak ve eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayacaktır.

mutfakta-mis-gibi-saatler.jpg

2) Mutfakta Mis Gibi Saatler:

Bir çocuğun yaratıcılığını geliştirmenin en keyifli yollarından biri ailece mutfağa girmek ve birlikte lezzetli yemekler hazırlamaktır. Sinema geceleriniz için çocuğunuzla birlikte mutfağa girebilir, Pınar Süt ile hafif tatlılar yapabilirsiniz. Yine birlikte mutfağa girerek Pınar Süt ile milkshake ya da meyveli süt gibi sağlıklı ara öğünler hazırlayabilirsiniz.

dogayla-bulusun.jpg

3) Doğayla Buluşun:

Çocukların hafta sonları doğayla buluşması, temiz hava alması ve dışarıda vakit geçirmesi oldukça önemli. Havalar soğuk olsa bile, evinize yakın ve doğayla iç içe olabileceğiniz alanları ailece ziyaret edin. Piknik yapmak için uygun bir mevsim olmasa da dışarıda vakit geçirirken çantanızda sağlıklı sandviçler ve Pınar Süt bulundurabilirsiniz. Doğada vakit geçirmek, çocuklarla yapılacak en iyi hafta sonu etkinliklerinden biridir.

4) Kahvaltı Partisi:

Çocuklar bazı hafta sonları arkadaşlarını özleyecek ve onlarla vakit geçirmek isteyeceklerdir. İşte bu buluşmaları keyifli bir hale getirecek şeylerden biri kahvaltı partisi olacaktır. Çocuklarınız ve arkadaşları için hazırlayacağınız sağlıklı ve lezzetli bir kahvaltı, onları hem bir araya getirecek hem de güne enerjik bir şekilde başlamalarını sağlayacaktır. Çocuklar, Pınar Süt ile hazırlayacağınız mis gibi krepler, taze meyveler ve taze meyve suları eşliğinde keyifli bir sabah geçirecekler.

hobi-edinmesini-saglayin.jpg

5) Hobi Edinmesini Sağlayın:

Çocuğunuzun bir hobisinin olması, hem kendine güvenini arttırır, hem de tüm eğitim hayatı boyunca daha kararlı ve başarılı çalışmalar yapmasını sağlar. Çocuğunuzun ilgilendiği alanları bulmak veya hali hazırda ilgilendiği bir hobisi varsa, bunu geliştirmek için en iyi zaman hafta sonu… Çeşitli ilgi alanlarına yönelik yapacağınız etkinlikler, kendini ve hobilerini keşfetmesini sağlayacaktır. Birlikte fotoğraf çekmek için kısa bir gezi yapabilir, mutfağa girip yaratıcılığını konuşturabilir ya da birlikte kitap okuyarak üzerine konuşabilirsiniz. Bu yüzden hafta sonlarında çocuklarınızla birlikte farklı ve yaratıcı etkinlikler yapmaya özen gösterin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR