BUKET DEREOĞLU: “ÇOCUK AŞKI DAĞLARI DELER”

BUKET DEREOĞLU: “ÇOCUK AŞKI DAĞLARI DELER”

Ekranların ve tiyatro sahnelerinin sevilen oyuncularından Buket Dereoğlu, oğlu Can’ı kucağına aldıktan sonra hayata karşı daha cesur, korumacı ve objektif olduğunu söylüyor. Bir insanın hayatı boyunca başına gelebilecek en güzel şeyin annelik olduğunu dile getiriyor ve  oğluna duyduğu aşkı bizlerle paylaşıyor.

Çalışan bir anne olarak Can’a zaman ayırmakta zorlanıyor musunuz?

Zorlanmıyorum, çünkü ikimiz de benim çalışma şartlarıma göre yaşamaya alıştık. Oyunlarımızı genelde İstanbul içinde, kendi salonumuzda oynadığımızdan çok ayrı kaldığımız söylenemez. Ayrıca Can büyüdü artık, hemen her şeyi birlikte yapıyor ve çok eğlenceli vakit geçiriyoruz.

Anne olmak hayatınıza ne kattı ve hayatınızda neyi değiştirdi?

Geçmişe oranla daha cesur, daha korumacı oldum; artık pençelerimi çıkarıyorum. Bir yandan da objektif olmayı öğrendim. Can yuvaya giderken psikoloji okudum. Hayatımda değişen bir şeyler oldu mu, hayır. Ama Can’ın hayatıma çok fazla güzellik kattığını söyleyebilirim. Anne – çocuk aşkının her şeyin üstünde olduğunu öğrendim. Dağları delebilirsin, dünya umurunda olmayabilir, o kadar ciddi bir aşk.

Nasıl bir ilişkiniz var Can’la, nasıl bir çocuk?

Çok yumuşak ve çok neşeli bir ilişkimiz var. Can, büyük insan yerine konup öyle sohbet edilince kendisini daha mutlu hissediyor. Kurduğumuz ilişkiden mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama Can da son derece şefkatli, güven dolu ve anlayışlı bir çocuk.

Can’ı büyütürken ‘‘olmazsa olmaz’’ dediğiniz kurallarınız oldu mu?
Kurallar, kurallar… İnanın çocuklar bundan hoşlanmıyor gibi gözükseler de kural ve disiplinli hayatı daha çok seviyorlar.

“CAN’IN SPORCU OLMASINI İSTERİM”

Can ile ilgili hayalleriniz neler? Örneğin hangi mesleği seçmesini istersiniz?

Oyunculuk konusunda yeteneği olduğunu düşünüyorum ama “oyuncu olsun ister misiniz” diye sorarsanız, istemem. Oyunculuğu çok seviyorum ama maddi anlamda kendisine yetebilecek ve onu sıkıntıya düşürmeyecek bir meslekle uğraşmasını, mesleğinin de aile yapısı için uygun olmasını tercih ederim. Örneğin sporcu olmasını çok isterim.
Ünlü bir anneye sahip olduğunu fark ettiğinde Can’ın tepkisi ne oldu?

İlk önceleri beni televizyonda gördüğünde inanamıyordu, çünkü ben onun yanındaydım, nasıl olur da ekranda olabilirdim? Oynadığım dizideki oğlum bana anne dediğinde yüzünü asıp “Sen benim annemsin” derdi. Sonra sete gidip geldikçe hepsine alıştı tabii.
Can’ın beslenmesinde sizin için olmazsa olmazlar nelerdir?

Meyve, sebze, balık ve süt ürünleri elbette.

Pınar’ın ürünlerini kullanıyor musunuz?

Hemen hepsini kullanıyoruz, çünkü besin konusunda oldukça seçiciyiz. Pınar’ın sütünü ve yoğurdunu çok seviyoruz. Pınar Beyaz kahvaltı sofralarımızın ve cheese cake’lerimin olmazsa olmazıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR