CEYDA DÜVENCİ: “BİR ANNE ÇOCUĞUNA ASLA DOYAMAZ”

CEYDA DÜVENCİ: “BİR ANNE ÇOCUĞUNA ASLA DOYAMAZ”

Başarılı oyunculuğuyla yıllardır ekranlarımıza konuk olan Ceyda Düvenci, bugünlerde “Maral – En Güzel Hikayem” dizisiyle adından söz ettiriyor. Set dışındaki tüm zamanını kızı Melisa’ya ayırdığını söyleyen Düvenci, kızının beslenmesi konusunu da bir hayli ciddiye alıyor. Öyle ki Melisa şimdiye kadar tuz ve şekerle tanışmamış.

Oyunculuk kariyerinizde emin adımlarla yürüyorsunuz. Rol aldığınız projeler her zaman başa oynuyor. Bu kadar isabetli tahminler yapmayı nasıl başarıyorsunuz?

Yaklaşık 10 senedir birlikte çalıştığım menajerlerim Ayşe Barım ve Ebru Toparlı, bu kadar isabetli tahminler yapma konusunda bana çok yardımcı olan isimler. Bu benim başarım olduğu kadar, onların da başarısı. Bana teklif edilen projelerde kendimi tamamen onlara teslim ettiğimi söyleyebilirim. Sonuçta bu bir ekip işi ve ben konunun uzmanlarıyla çalışıyorum.

Çevirdiğiniz onlarca diziye bakınca, şu anda dizi sektörünün içinde bulunduğu durum için neler söylemek istersiniz?

Öncelikle ben bir oyuncuyum ve bu işi keyifle yapıyorum. Dizilerde rol almayı seviyorum. Ama belki de sektördeki en ciddi sorun, dizi dakikalarının uzunluğu sebebiyle çalışma temposunun insanlık dışı bir hale gelmesi. Umarım en yakın zamanda bu çalışma şartlarına bir çözüm bulunur.

“ONA DOYMAM MÜMKÜN DEĞİL”

Dizi setlerindeki tempo son derece yoğun, bu yoğunluk arasında kızınız Melisa’ya yeterli vakti ayırabiliyor musunuz?

Sonuçta söz konusu çocuğum olduğu için elimden gelen tüm vakti, setten geriye kalan her anımı kızıma ayırmaya çalışıyorum. Ama ne kadar da yanında olsam ona doymam mümkün değil. Zaten bir anne, çocuğuna asla doyamaz ki.

Melisa’nın doğum sürecinde yaşadığınız zorluklar, ona olan ilginizin daha fazla olmasına yol açıyor mu? Kızınızın üzerine çok fazla düştüğünüzü düşünüyor musunuz?

Aslında kızıma olan ilgim, her annenin çocuğuna olan düşkünlüğünden daha fazla değil. Tabii ki herkesin bildiği üzere doğum sırasında bazı zorluklar yaşadım ve sıkıntılı bir süreçten geçtim, ama sonunda kızıma kavuştum ve onu çok seviyorum. Bununla birlikte doğum sonrası süreçte yaşadığımız zorluklar, ona daha farklı bir şekilde bağlanmama yol açmış olabilir.

Melisa’nın beslenmesinde nelere dikkat ediyorsunuz?

Melisa, doğduğundan bu yana hiç tuz ve şeker tüketmedi. Balık, et suyu ve mevsim sebzelerini tüketmesine özen gösteriyorum. Tüm bunların ışığında da Melisa’nın oldukça sağlıklı beslendiğini söyleyebilirim.

“BİZİ SEVENLERİN DUALARIYLA AYAKTA KALDIK”

Sizinle ilgili çıkan bir haberde Melisa’ya nazar değmesinden çekindiğinizi söylemiştiniz. Bu endişeleriniz halen devam ediyor mu?

Gazetelerde bu tarz haberler çıkmıştı ama inanır mısınız, hiç öyle endişelerim olmadı. Çünkü en zor zamanlarımızda bizi sevenlerin dualarıyla ayakta kaldık. Hal böyle olunca da sokakta ona kötü gözle bakıldığını bir gün bile düşünmedim. Çevremde bu kadar çok iyi niyetli insan olunca, neden ona nazar değeceğini düşüneyim ki? Bu tamamen asılsız bir haber.

Erken doğum yapan anneler için bu vesileyle ne gibi öğütler vermek istersiniz?

Morallerini her zaman yüksek tutsunlar. Anne sütü çok önemli, bebeklerin doğru beslenmeleri de öyle… Aynı şekilde kontrol de önemli; gelişme sürecinde hep kontrollü olsunlar. 3 yaşa kadar yapılan her şey prematüre bebeklerde geleceklerine en doğru yatırımlar oluyor.

Hangi Pınar ürünlerini kullanıyorsunuz? Tercih ettiğiniz favori bir Pınar ürününüz var mı?

Yıllardır Pınar Süt kullanıyorum. Özellikle bu aralar extra light sütü tercih ediyorum. Yoğurtlarını ve aynı zamanda çok lezzetli bulduğum Pınar Beyaz’ı severek tüketiyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR