PINAR AYLİN: “ANNELİK FEDAKARLIK DEMEK”

PINAR AYLİN: “ANNELİK FEDAKARLIK DEMEK”

İlk albümünü çıkardığı 1995 yılından günümüze dillerden düşmeyen pek çok şarkıya imza atan Pınar Aylin, bugünlerde zamanının çoğunu özel hayatına ve kızı Maya’ya ayırıyor. Artık bir genç kız olan Maya ile ortak zevklere sahip olmanın avantajlarını yaşadıklarını, aynı şeylerden keyif alıp aynı şeylere güldüklerini söylüyor.

Maya sizin için ne anlam ifade ediyor diye sorsak, neler söylersiniz?

Sonsuz bir aşk. Annenin evladıyla olan ilişkisi dünyadaki en özel şey, sonsuza dek sürecek bir sevgi türü ve tutkulu bir aşk bence. Sürekli özlem duyuyor, koruma ve kollama içgüdüsüyle hareket ediyorsunuz.

Maya’nın ünlü bir annesi var. Bu durum onu nasıl etkiliyor?

Çok hoşlandığını söyleyebilirim. Onu konserlerime götürdüğümde gözlerinin içinin güldüğünü görebiliyorum. Şarkılarıma da bayılıyor. Maya’nın başarımdan mutlu olması çok önemli, çünkü ünlülerin çocuklarının bu duyguyu nasıl karşılayacağı ve nasıl tepki vereceği bıçak sırtı bir konu. Tüm sıkıntılı durumlara rağmen biz o dengeyi çok iyi oturttuk. Maya hayatımın merkezinde olduğunu biliyor.

Maya, artık bir genç kız. Peki, anne kız arasındaki ilişki nasıl?

Maya bana çok benziyor. Ortak zevke sahip olmanın avantajlarını yaşıyoruz; aynı şeylerden keyif alıp aynı şeylere gülüyoruz. İyi huylu bir çocuk ve hayata pozitif bakıyor. Maşallah diyeyim, her şey çok güzel gidiyor.

“BİR ANNENİN KIZIYLA SIRDAŞ OLMASI LAZIM”

Birlikteyken daha çok neler yapıyorsunuz?

Kız kıza sohbet ediyoruz. Bir annenin kızıyla her şeyi paylaşması, sırdaş olması gerektiğine inanıyorum. Birlikte alışverişe çıkıyoruz ve çok zevkli oluyor; fikirlerine güveniyorum. Ama Maya benden daha kokoş. Belli mağazaları var, onları görünce hemen içeriye dalar, giysilerini seçer. Ona sadece son noktada karışırım. Kendi ayakları üzerinde durabilsin, özgüveni yüksek olsun istiyorum.

Müzikle uğraşsın ister misiniz?

Maya’nın çok sağlam bir kulağı var ve piyano eğitimi alıyor. Umarım devam eder. Şarkı söylemeye niyeti olacağını pek zannetmiyorum ama hobi olarak piyanoyu devam ettirmesini isterim.

Annelik sizi nasıl değiştirdi?

Eskiden sabah uykularım çok kıymetliydi. Ama Maya’dan sonra bırakın sabah uykusunu, “Hayalet Pınar” olmuştum; ilk üç yıl boyunca gecede 20-30 kere uyanıyordum. Hayatınızdaki pek çok şey gerçekten değişiyor. En temel değişiklik ne derseniz, rahatına düşkün Pınar’ın gittiğini söyleyebilirim. Annelik fedakarlık demek ama seve seve yapıyorsunuz.

“PINAR MARKASINI KENDİMLE BİR TUTTUM”

Kızınızın ve kendinizin beslenmesinde nelere dikkat ediyorsunuz?

Organik ya da en azından kokusunu alabileceğim domatesler bulmak için üşenmiyorum, pazara gidiyorum. Maya’ya hamile kaldığımdan beri bunu yapıyorum; artık alışkanlık haline geldi. O kokuyu duymak kendimi daha rahat hissettiriyor. Çocuğuma doğal şeyler yedirmeye çalışıyorum.

Hangi Pınar ürünlerini kullanıyorsunuz? Tercih ettiğiniz favori bir Pınar ürününüz var mı?

Pınar markasını çocukluğumdan beri çok severim. Küçükken arkadaşlarım bana “Pınar sağlıklı ürünler sunar” derlerdi. Belki de bu yüzden Pınar markasını her zaman kendimle bir tuttum. Ürünlerini ben de, kızım da severek kullanıyoruz. İşin içine İzmir faktörü de girince her şey çok daha keyifli oluyor. Üstelik adaşım; daha ne diyeyim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR