3 Uzman 3 Tiramisu

Labne’nin mucidi Pınar Labne, mutfağın 3 uzmanı ile bir araya geldi. Uzmanlarımız; Pınar Labne’nin eşsiz lezzetli ve ideal kıvamıyla hazırlayabileceğiniz, her zevke uygun tiramisu tarifleri hazırladı.
Klasik Tiramisu

Klasik Tiramisu

Klasik Tiramisu tarifi sizlerle!
Kupta Çilekli Tiramisu

Kupta Çilekli Tiramisu

Kupta Çilekli Tiramisu tarifini çok seveceksiniz!
Pişmeyen Tiramisu

Pişmeyen Tiramisu

Pişmeyen Tiramisu tarifi için tıklayın!
Tiramisu Tarihi
Tiramisu Tarihi
"Tiramisu" isminin ilk olarak 1969 yılında konuşulmaya başladığı, 1980'lerde ise ilk kez sözlüğe girdiği söyleniyor. Yakın geçmişe dayanan bu hikayeye göre; Carminantonio Lannaccone isimli bir pasta şefi Milano'ya göç ediyor ve Treviso'da "Piedigrotta" adlı bir restoran açıyor. Adını duyurabilmek için bölgenin günlük lezzetlerine dayanan bir tatlı hazırlamaya karar veriyor ve kahve, kremalı mascarpone, yumurta ve kedidili bisküvileri bir araya getirerek çeşitli denemeler yapmaya başlıyor. Yaklaşık 2 yıl boyunca yaptığı denemeler sonunda istediği mükemmel lezzete ulaşıyor.

Kaynaklar:
http://bitly.ws/spWw
http://bitly.ws/spWx

Sahrap Soysal
(Türk Yemek Uzmanı ve Yazar)

Sahrap Soysal, 10 Kasım 1959 tarihinde Gümüşhane’de doğmuştur. 2000 yılında “Mutfakta Keyif” programıyla yemek kariyerine başlamıştır.
Devamını okumak için tıklayın.

Danilo Zanna
(İtalyan Şef)

Danilo Zanna, 15 Nisan 1982 tarihinde İtalya’da doğmuştur. Mesleğini, aşçı olan ailesinden miras olarak almıştır.
Devamını okumak için tıklayın.

Elif Atalar
(Nefis Yemek Tarifleri Kurucusu)

İki çocuk annesi ve mutfak müdavimi olan Elif Atalar, eşi ve kız kardeşleriyle birlikte annesinin ev yemekleri tariflerini derleyerek Nefis Yemek Tarifleri platformunu oluşturmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR