3 Uzman 3 Cheesecake

Labne’nin mucidi Pınar Labne, mutfağın 3 uzmanı ile bir araya geldi. Uzmanlarımız; Pınar Labne’nin eşsiz lezzetli ve ideal kıvamıyla hazırlayabileceğiniz, her zevke uygun cheesecake tarifleri hazırladı.
Fırınsız Cheesecake

Fırınsız Cheesecake

Fırınsız Cheesaceke tarifi sizlerle!
Orman Meyveli Cheesecake

Orman Meyveli Cheesecake

Orman Meyveli Cheesecake tarifini çok seveceksiniz!
Kayısılı Cheesecake

Kayısılı Cheesecake

Kayısılı Cheesecake tarifi için tıklayın!
Cheesecake Tarihi
Cheesecake Tarihi
Cheesecake kelime anlamı itibariyle peynirli kek demektir. Temel maddesi tuzlu bir besin olan peynirdir. Farklı soslar ve malzemeler ile içeriği ve görseli değiştirilebilir. Bilinirliğini son yıllarda değişen ve gelişen kafe kültürü ile arttırmış olsa da aslında tatlı dünya mutfağı için yeni bir lezzet değildir. Pek çoğumuz için şaşırtıcı olacak fakat cheesecake tarihi Antik Yunan’a kadar dayanan bir tatlıdır. Cheesecake’in 4 bin sene önce bile yendiğine inanılır, hatta ilk cheesecake tarifi 230 yılında yapılmıştır.

M.Ö. 776 yılında ilk olimpiyat oyunlarında yarışacak olan atletlere cheesecake verilmiştir. Sonrasında Roma İmparatorluğu Yunanistan’ı işgal edince aradaki kültürel etkileşim dolayısıyla tarifi Romalılar da öğrenmiş, buradan bütün Avrupa’ya ve göç eden insanlar vasıtası ile de Amerika’ya yayılmıştır. Bugün artık evrensel bir nitelik taşıyan bu lezzet dünyanın her yerinde farklı bir usulle yapılıyor.

Kaynak:
http://bitly.ws/spWq

Sahrap Soysal
(Türk Yemek Uzmanı ve Yazar)

Sahrap Soysal, 10 Kasım 1959 tarihinde Gümüşhane’de doğmuştur. 2000 yılında “Mutfakta Keyif” programıyla yemek kariyerine başlamıştır.
Devamını okumak için tıklayın.

Danilo Zanna
(İtalyan Şef)

Danilo Zanna, 15 Nisan 1982 tarihinde İtalya’da doğmuştur. Mesleğini, aşçı olan ailesinden miras olarak almıştır.
Devamını okumak için tıklayın.

Elif Atalar
(Nefis Yemek Tarifleri Kurucusu)

İki çocuk annesi ve mutfak müdavimi olan Elif Atalar, eşi ve kız kardeşleriyle birlikte annesinin ev yemekleri tariflerini derleyerek Nefis Yemek Tarifleri platformunu oluşturmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR