SÜT DOKUNUŞUYLA HAFİF YAZ

SÜT DOKUNUŞUYLA HAFİF YAZ

Hazır elimizin altında süt gibi besleyici, sağlıklı, tok tutan bir içecek varken yazı daha fit geçirmek için Pınar Laktozsuz ile kendimize “süt” dokunuşu yapalım.

Yaz, kendimizi “fit” hissetmeye en ihtiyaç duyduğumuz mevsim. Ve elimizin altında süt gibi müthiş bir içecek var. Neden onunla birbirinden leziz, doyurucu, uzun süre tok tutucu ve üstelik kilo verdiren içecekler hazırlamayalım?

İyi güzel de, bunu nasıl yapalım? Aslında çok basit… Önerilerimizi takip etmeniz yeterli…

1) Daha çok süt içelim.

1 ay boyunca günde 2-3 su bardağı süt tükettiğimizde 2 ila 4 kilo verebilmemiz mümkün. Her gün bu süt içerek daha fit olabilirsiniz.

Peki ama nasıl?

1 bardak süte 1 adet tarçın çubuk atalım veya 1 çay kaşığı toz tarçın katalım; bu şekilde açlık ve tokluk şekerimizi de dengeye sokabiliriz. Tarçının yanı sıra alınan besinlerin sindirilmesine destek olan zencefil, detoksa yardımcı olan zerdaçal, toksin atmaya yardımcı olan karanfilden de yararlanabiliriz.

2) Sütle detoks yapalım.

Toksinlerimizden arınmak, kilo vermek ve kendimizi yenilenmiş hissetmek için harika bir önerimiz var. Sütü bir detoks malzemesi olarak kullanalım.

Peki ama nasıl?

Sabah, öğle ve akşam öğünlerimizde 1’er bardak süt ile 1 adet muz tüketelim. İki adet ara öğün yapalım. İlk ara öğünde 1 adet muz yiyip yeşil çay içelim; ikinci ara öğünde ise 1 adet muz ve zencefil, zerdeçal, tarçın eklenmiş 1 bardak süt tüketelim. Bu detoksu sadece 1 gün sürdürelim.

3) Meyveli süt hazırlayalım.

Süt kendi başına müthiştir, meyvelerle daha da müthiştir. Çilekli, kirazlı, şeftalili, kayısılı, muzlu sütler hem midemizi hem gözümüzü doyurur.

Peki ama nasıl?

Rondo ile: Kullanmak istediğimiz meyvenin varsa sap kısımlarını temizleyip kabuklarını soyarak küçük parçalara bölelim. Rondoya koyup püre haline getirelim, sütü ilave edip rondoyu tekrar çalıştıralım ve iyice karışmalarını sağlayalım. Rondosuz: Meyveyi doğrayıp çatal veya kaşık yardımıyla iyice ezelim. Bir shaker’a veya sürahiye koyup ağzını kapatalım, iyice çalkalayalım. Meyveli sütlerimizi biraz bal veya pekmezle iyice lezzetlendirebiliriz.

4) Sütlü buzlu kahveler tüketelim.

Sütlü kahveye hiç birimiz hayır diyemeyiz de, yaz aylarında çok da tercih etmeyiz. O halde neden sütlü kahvemizi buzlu buzlu içmiyoruz.

Peki ama nasıl?

1 su bardağı soğuk sütü, 1 tatlı kaşığı granül kahveyi, yarım tatlı kaşığı balı, 2 yemek kaşığı kırık buzu shaker’a koyup çalkalayalım. Biraz yaramazlık yaparak 1 top light sade dondurma da ilave edebiliriz.

5) Kuru yemiş ve meyveleri süte katık yapalım.

Sütün tok tutucu özelliğini artırmak için 1 bardak sütün yanında kayısı, incir gibi kuru meyveler; ceviz, fındık, badem gibi kuru yemişler tüketelim. Küçük bir parça bitter çikolata da keyfimize keyif katacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR