PINAR SÜT İLE ÇOK YAKIŞACAK SAĞLIKLI ATIŞTIRMALIKLAR

PINAR SÜT İLE ÇOK YAKIŞACAK SAĞLIKLI ATIŞTIRMALIKLAR

Sağlıklı beslenmek için ana öğünlere olduğu kadar ara öğünlerde de doğru tercihlerde bulunmak gerekiyor. Ara öğünler için besleyici atıştırmalıklar hazırlayarak kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığına özen gösterebilirsiniz.

Ara öğünler, hem ana öğünler arasında açlığı engelliyor hem de bu öğünlerde doğru  yiyecekler tercih edildiği takdirde vücudun ihtiyacı olan enerjiyi sağlıyor. Bu yüzden ara öğünler hem yetişkinler hem de çocuklar için büyük önem taşıyor. Ara öğünlerde sağlıklı atıştırmalıklar seçerek, bunları Pınar Süt ürünleri birleştirmeniz hem doyurucu hem de besleyici öğünler hazırlamanıza yardımcı oluyor. Arzu ederseniz, atıştırmalıkları Pınar Kido ile de sunabilirsiniz. Sağlıklı atıştırmalıklar hazırlamak için kullanacağınız malzemelerin besin değerlerine dikkat etmek isteyebilirsiniz, böylece en sağlıklı atıştırmalık tariflerini uygulayabilirsiniz.

1) Pekmezli Kurabiyeler

Evinizde pişireceğiniz pekmezli kurabiyeleri bir bardak Pınar süt ile sunarak, karşı koyulamaz bir atıştırmalık hazırlayabilirsiniz. Şeker yerine pekmez kullandığınız kurabiyelere, %70 kakaolu bitter çikolata parçaları da ekleyerek lezzet katabilirsiniz.. Kurabiyenizde bol tahıllı unlar kullanmayı da düşünebilirsiniz, böylece atıştırmalığınız daha da sağlıklı olacaktır. Pekmezli kurabiyeleri bir bardak Pınar süt ile servis edebilirsiniz.

2) Tahıllı ve Peynirli Mini Çörekler

Bol tahıllı un ve diyet peynirler kullanarak  Pınar süt ile çok yakışacak atıştırmalık çörekler hazırlayabilirsiniz. Bu çörekleri muffin kalıplarında pişirerek küçük lokmalar halinde sunabilirsiniz. Üstelik bu öğündeki Pınar süt ve çöreklerin içine koyacağınız peynir sayesinde kalsiyum açısından zengin bir tercih yapmış oluyorsunuz.

3) Badem Unlu, Ballı Kekler

Çocuklar, sadece tadı ile değil görüntüsü ile de dikkatlerini çeken yiyeceklere bayılıyorlar. Siz de onlar için minik kekler, muffinler hazırlayarak, bir bardak Pınar süt ile beraber servis edebilir, onları bu sağlıklı atıştırmalık ile sofraya çekebilirsiniz. Keklerinizi un yerine badem unu ve şeker yerine bal kullanarak pişirerek bu lezzetli atıştırmalığa lezzet katabilirsiniz.

badem-unlu-balli-kekler1.jpg

 

4) Yulaflı Muzlu Kurabiyeler

Besleyici özelliğiyle tüm mutfaklarda sıklıkla kullanılan yulaf ezmesi ve süt ile mükemmel bir uyum sergileyen muzu birleştirerek hem lezzetli hem de sağlıklı kurabiyeler hazırlayabilirsiniz. Bu sağlıklı atıştırmalıkları bir bardak Pınar süt ile servis ederek akşamüstlerinize lezzet katabilirsiniz.

yulafli-muzlu-kurabiyeler.jpg

 

5) Kakaolu ve Hurmalı Lezzet Topları 

Hem akşamüstü evde değerlendirebileceğiniz, hem de çocuklarınızın beslenme çantalarına koyabileceğiniz bir başka sağlıklı atıştırmalık ise evinizde hazırlayacağınız kakaolu ve hurmalı lezzet topları oluyor. Hurma, pekmez, fındık ve kakao kullanarak hazırlayacağınız toplar, lezzet olarak çikolatayı andırsa da tam bir sağlık bombası oluyor. Lezzet toplarını bir bardak Pınar süt eşiliğinde sunarak çocuklarınızı sevindirebilirsiniz.

Hem kendi sağlığınız hem de çocuklarınızın sağlığı ve beslenmesi için önemli bir etken olan atıştırmalıkları, beslenme alışkanlıklarınız arasına sokarak, tüm aileniz için sağlıklı bir beslenme programı uygulayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR