Pınar Labne’nin Hikâyesi

Pınar Süt, 1975 yılında Türkiye’nin ilk uzun ömürlü süt fabrikası olarak üretime başlamıştır.

Kuruluşundan sonra, Pınar Süt yetkilileri Ortadoğu ülkelerine yaptıkları ziyaretlerinde, bölgenin geleneksel ürünü olan Labne’nin çok popüler bir süt ürünü olduğunu saptamışlardır.

Pınar, ileri düzeydeki kendi yüksek kalite standartlarını yansıtan bir ürün geliştirmeye karar vermiştir. Ar-Ge departmanının uzun süren çalışmaları sonucu Labne, Pınar Süt’ün modern teknolojisi ve üretim uzmanlığı ile farklı olarak geliştirilmiştir. Direkt taze pastörize sütten özel Pınar formülüyle kültürlenerek olgunlaştırılan bir ürün olarak icat edilmiş; nötr tatta, kremsi ve yumuşak bir kıvamla üretilmiş, hijyen ambalajların içerisinde, tükecilerin beğenisine sunulmuştur.

Türk mühendislerinin başarılı çalışmaları sonucu, Pınar’ın modern üretim teknolojisine sahip tesislerinde farklı bir şekilde üretilen Pınar Labne, Türkiye pazarında 1985 yılında sunulmaya başlanmıştır. Sunulmasının ardından ürün Türk tüketicileri tarafından da kolayca keşfedilmiş ve çok sevilmiştir.

Pınar Labne, kahvaltı veya atıştırmalık olarak tüketildiği gibi; pasta, meze, salata ve yemeklerde de kullanılabilen çok amaçlı pratik bir üründür. Birçok doktor tarafından bebeklerin beslenmesinde de tavsiye edilen Pınar Labne; pütürsüz yapısı, mamaya kolayca karıştırılabilmesi ve kalsiyum bakımından zengin olması nedeni ile de annelerce tercih edilmektedir.

Mutfakta becerilerini geliştirmek, küçük bir eforla yeni lezzetler keşfetmek ve geliştirdiği lezzetleri sevdikleri ile paylaşmak isteyenler, Pınar Labne ile takdir edilme duygusunun verdiği mutluluğu yaşarlar.