BU BAHAR EVİNİZİN ENERJİSİNİ DE TEMİZLEYİN!

BU BAHAR EVİNİZİN ENERJİSİNİ DE TEMİZLEYİN!

Doğanın uyanışı, bolluğunu bereketini etrafa saçışı bizleri de etkisine alır; sevgiyle, umutla, yepyeni bir enerjiyle doğanın ritmine katılırız. Kendimizi daha neşe dolu, kıpır kıpır hissederken aynı enerjiyi evimize de yansıtır, büyük bahar temizliğine başlarız. Bu fiziksel temizlik işlemi kirin ve tozun yanı sıra dip bucakta birikip kalmış negatif enerjileri de ortadan kaldırır. Ama evimizin enerjisi iyice temizlemek için yapacağımız başka şeyler de var.

Bahar temizliği pek çok geleneğe dayalı anlamlı bir ritüel, bahara merhaba demenin harika bir yolu. Ama evimizi fiziken temizlemek kadar enerjisini mis gibi yapmak da önemli. İşte bununla ilgili hazırladığımız ipuçları.

kullanmadiginiz-her-esyayi-atin.jpg

1) Kullanmadığınız her eşyayı atın!

Epeydir giymediğiniz giysiler, yıllardır kullanmadığınız ayakkabılar, bazanızın altını işgal eden eski perdeler, dolap diplerine ittiğiniz kap kacaklar… Atın, verin ya da farklılaştırıp yeniden kullanıma dönüştürün.

Neden mi? Çünkü eşyalar da enerjiye sahiptir. Kullanılmadan bir kenarda duran eşyalar, olumlu enerjinizi kendilerine çekip sizi sıkabilirler, üzerinizdeki yükü artırabilirler. Oysa onlardan kurtulursanız içiniz ferahlar, üstelik hayatınızda yepyeni şeylere yer açılır.

2) Evinizde kırık ve bozuk eşya, alet barındırmayın!

Kulpu kırılmış fincanlar, ayağı kopmuş sehpalar, damlatan musluklar… Hayatınızda bunlara yer yok. Hepsini ya atın ya da tamir edin/ettirin.

Neden mi? Çünkü sürekli ertelediğiniz şeyler de size yük olur. Oysa hayatın içinde esas olan akışta olmaktır. Akışınızı kesecek şeylere izin vermeyin.

hatiralik-esyalari-tek-bir-yerde-toplayin.jpg

3) Hatıralık eşyaları tek bir yerde toplayın!

Size güzel bir günü çağrıştırdığı için kurutup sakladığınız çiçek, çalışmadığı halde bir kenarda duran saat gibi objeler ve hatta artık yaşamayan yakınlarınızın fotoğrafları… Bunları evinizin dört bir yanına yerleştirmeyin, tek bir yerde muhafaza edin.

Neden mi? Çünkü bu tür objeler olumsuz enerji yayabilirler.

4) Evinizi sadeleştirin!

Hantal, çok yer kaplayan eşyalar yerine minimal ve işlevsel mobilyaları tercih edin, evinizi sadeleştirin.

Neden mi? Çünkü enerji evinizde rahat rahat akmalı ve size nefes aldırmalı.

evinizi-sadelestirin.jpg

5) Başka neler yapabilirsiniz?

Evinizi bol bol havalandırın, temiz hava her yere dolsun. Bir kapta adaçayı yakın ve dumanı tüterken tüm odalarınızda dolaştırın. Mum yakarak negatif enerjileri kovalayın. Enerji artırıcı etkisi olan aynaları, evinizin durgun enerjili bölümlerine yerleştirin. Yastık kılıfları, perdeler, puflar, masa örtüleri aracılığıyla evinize baharın renklerini taşıyın. Saksı çiçeklerinizi kurumuş yapraklardan arındırın, topraklarını yenileyin ve bakımlarını yapın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR