BÖCEK ISIRIKLARI VE CAN SIKICI KAŞINTILAR

BÖCEK ISIRIKLARI VE CAN SIKICI KAŞINTILAR

Çocuklarımıza karşı her zaman koruyucu davranırız ama bazen dışarıdan gelen küçük tehditleri göremeyebiliriz; örneğin böcek ısırıkları. Oysa hem bizim hem de çocuğumuzun keyfini kaçıran böcek ısırıklarını mümkün olduğunca engellemek için bazı tedbirler alabiliriz.

cocuklariniz-icin-pastel-ve-mat-tonda-kiyafetler-tercih-edin.jpg

1) Çocuklarınız için pastel ve mat tonda kıyafetler tercih edin.

Böcekler kendilerine çiçekleri çağrıştırdığı için özellikle sarı, mavi, yeşil ve kırmızı renklerine daha fazla ilgi gösterirler. Bu nedenle oyun oynamaları için parka götürdüğünüz çocuklarınıza bu renkte giysiler giydirmeyin. Daha çok mat ve pastel tonları tercih edin.

cicek-esansli-urunler-kullanmayin.jpg

2) Çiçek esanslı ürünler kullanmayın:

Böcekler çiçek esanslı kokuları da çekici bulurlar. Bu nedenle özellikle yaz mevsiminde çocuklarınız için aldığınız şampuan, sabun, cilt ürünü ve deterjanlarda kokusuz olanlarından seçin.

bocek-savar-urunler-alin.jpg

3) Böcek savar ürünler alın:

Böcek ısırıkları evlerde de sorun haline gelebilir. Fişe takılan sıvı veya tablet sinek kovarlar, bebekleri ve çocukları böcek ısırıklarından korumak için etkili yöntemlerden biridir. Toksik kimyasal içeren böcek kovucu ürünlerden kaçınmalı; cilde uygulanan sinek kovar losyon, sprey veya kremlerin sağlığa zararları araştırılmalı ve çocuk hekimine danışılmalıdır. Mentollü bitkiseller ve bebeklere uygun spreyler de birinci aydan itibaren kullanılabilir. Böylelikle anneleri endişelendiren tehlikeler en aza indirgenmiş olur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR