AÇLIK HİSSİNİ BASTIRAN YİYECEKLERLE TANIŞIN!

AÇLIK HİSSİNİ BASTIRAN YİYECEKLERLE TANIŞIN!

Açlık hissini bastıran yiyeceklerle tanışın!

Gerek sağlığınız gerekse de formunuzu korumak için yediğiniz yiyeceklerin türüne bir sınırlama getirmeniz gerekir. Gün boyunca sürekli bir şeyler atıştırmak ya da içmek gibi düşünceler aklınızı kurcalıyorsa, bu durum; bir önceki öğünde doğru beslenmediğinizi gösterir. Bu sorundan kurtulmak ve kendinizi daha iyi hissetmek için sizi tok tutan yiyecekler tüketmeniz gerekir.

Fazla kilo sorunu ile uzun süredir meşgulseniz, yapmanız gereken ilk şey kendi vücudunuzu tanımak ve buna göre bir program yaparak doğru beslenmektir. Çevrenizin önerileri ile denediğiniz besin önerileri ya da diyet listeleri, sizi zayıflatmanın aksine daha da fazla kilo almanıza neden olabilir.

 

Bu Besinler Açlığı Unutturuyor!

Tok tutan besinler arasında ilk sırada “yeşil çay” yer alır. Hem diyet programınızın hem de gündelik hayatınızın bir parçası haline getirmeniz gereken yeşil çay, yağ yakımını hızlandırarak kilo almayı yavaşlattığı gibi aynı zamanda tok kalmanıza da yardımcı oluyor. Buna ek olarak yapılan araştırmalar doğrultusunda; yeşil çay tüketen bireylerin tüketmeyenlere göre %45 oranında daha yavaş kilo aldığı bilinir. Bu nedenle her gün en az 1, en fazla ise 3 bardak yeşil çay tüketmeye özen göstermelisiniz. Karnınızın acıktığını unutturan bir diğer besin ise şüphesiz ki yoğurttur. Yağsız olmak şartı ile her gün 3 öğününüzde yoğurt tüketerek hem tok kalabilir hem de kısa sürede gözle görülebilir bir şekilde zayıflayabilirsiniz.

sagligin-ve-tok-kalmanin-sirlari.jpg

Sağlığın ve Tok Kalmanın Sırları

İnsan hayatında oksijenden sonra en önemli ihtiyaç olan su, vücudun işlevlerini yerine getirmesi için oldukça önemli bir yere sahiptir. Alışkanlık haline getirilmesi gereken su, yağ yakımını hızlandırırken aynı zamanda tok kalmaya da yardımcı olur. Özellikle zayıflama sürecinde en az 2,5 litre su içerek hem sağlığınızı koruyabilir hem de fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Bunun yanı sıra gün içerisinde zihninizde sürekli açlık hissi uyandıran karbonhidrat grubundan uzak durmaya çalışmalısınız. Kısa süreli olarak acıkmanızı sağlayan ekmek, şeker, hamur işleri, tatlı ve yağlı yiyecekler, aynı zamanda hızla kilo almanızda da etkin rol oynar.

Tok Kalmanızı Sağlayan Diğer Lezzetli Besinler

Zayıflamaya karar verdiğiniz dönemlerde öncelikle yediklerinizi seçmeniz gerekir. Doğru besinleri tüketmeye alıştığınız taktirde, hem kilo almanın kontrolünü ele geçirebilir hem de formunuzu koruyabilirsiniz. Hem iş hem de gündelik hayatta karnınızın uzun süre tok kalmasını sağlayacak lezzetli yiyecekler arasında; kivi, sütlü kahve, yulaf kepeği, yeşil kabak, brokoli, beyaz lahana, yumurta, tarçın, badem, süt ve kara buğday yer alır. Ayrıca süt, tok tutan diğer besinler arasında oldukça önemli bir yere sahiptir, bir bardak Pınar süt tüketerek yaklaşık 5 saat açlığınızı unutabilirsiniz. Diyet yapmayı bir süreliğine sadece kilo vermek için yapsanız da sağlıklı beslenmeyi yaşam stiliniz haline getirmelisiniz. Ancak bu şekilde her daim fit ve sağlıklı olabilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR